پیاده روی در خیابان نوسکی

پیاده روی در خیابان نوسکی

مغازه‌های اصلی و کسب و کارهای بزرگ در خیابان نوسکی یا حوالی آن قرار دارند که با خیابان شانزلیزه پاریس قیاس می‌شود. هر چند به نظر می‌رسد اصلی‌ترین تفریحات در این خیابان خرید و صرف غذا است، اما ساختمان‌های مهم و قابل توجهی هم در مسیر وجود دارند که باید توقف کرده و نگاهی به آن‌ها بیندازید. این بناها به ویژه از اداره نیروی دریایی تا پل «آنیشکف» بیشتر دیده می‌شوند.

اولین ساختمان ارزشمند این مسیر اگر از اداره نیروی دریایی شروع کنید، سینمای «باریکادا» خواهد بود که به خاطر ردیف ستون‌های ورودی‌اش به «خانه ستون‌ها» نیز شناخته می‌شود. بعد از کانال «مویْکا» کاخ «استروگانف»، یک سازه باروکی سفید-صورتی را می‌بینید که در سال ۱۷۶۰ ساخته شد. معمار این بنا «راسترلی» ایتالیایی بود که نقش پر رنگی در ساخت بناهای مهم سن پترزبورگ داشته است. بنای باشکوه و ارزشمند دیگر، کلیسای جامع «کازان» خواهد بود. این بنای نیم دایره‌ای ۹۶ ستون عظیم دارد و یک کلیسای ارتدوکسی می‌باشد که زمانی موزه دین و بی‌خدایی بود. اگر به سمت شرق ادامه دهید با دو کلیسای دیگر هم روبرو می‌شوید که یکی کلیسای کاترین مقدس و دیگری کلیسای ارمنی، یک بنای سفید و آبی ساخت سال ۱۷۸۰ است.

خیابان نوسکی سن پترزبوزگ

در کنار دیپارتمنت استور مشهور «گوستینی دْوُر» می‌توانید کتابخانه ملی روسیه، دومین کتابخانه بزرگ کشور را پیدا کنید. از سمت غرب، خیابان نوسکی از ایستگاه مسکو، یک ایستگاه قطار بزرگ از سال ۱۸۵۱ عبور می‌کند. این خیابان در نهایت در صومعه «الکساندر نوسکی» به پایان می‌رسد که به خاطر گورستانش شهرت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *