فستیوال و کارناوال‌ها مونترال

فستیوال و کارناوال‌ها مونترال

کشور پر جنب‌و‌جوش کانادا با برگزاری فستیوال‌های بی‌شمار، گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به این کشور می‌کشاند. مونترال یکی از میزبان‌های اصلی جشنواره‌های کانادا است.

هفتهٔ اول ماه ژوئن هر سال، بیش از چهارصد و پنجاه هزار علاقه‌مند به دوچرخه و دوچرخه‌سواری در انواع مسابقه‌ها در مونترال شرکت می‌کنند و مسیرهای مختلف مسابقه پر از دوچرخه‌سوارانی است که دور تا دور شهر را می‌گردند.

جشنواره بین‌المللی «موزای‌کالچر» (mosaiculture) برنامهٔ خوش رنگ و بویی است که باغبان‌ها و علاقه‌مندان گل و گیاه را از بیش از پنجاه کشور دنیا در مونترال دور هم جمع می‌کند.

جام جهانی آتش‌بازی نمایش بزرگی است که اهالی مونترال هر سال برگزار می‌کنند تا بهترین و زیباترین آتش‌بازی دنیا را معلوم کنند. این جشن هر سال شب‌های شنبهٔ آخر ژوئن و یکشنبه‌های ژوئیه برپا می‌شود.

«فستیوال فیلم جهانی» از سال ۱۹۷۵ به طور مرتب اجرا می‌شود. در این برنامه‌ی ۱۲ روزه، هر سال حدود ۵۰۰ فیلم از پنجاه کشور دنیا در سینماهای روباز و سرپوشیده‌ی مونترال اجرا می‌شود.

جشنواره چراغانی مونترال مجموعه‌ی مسابقه‌ها و جشن‌های هیجان‌انگیزی که مونترال را چراغانی می‌کند، هر سال از ۱۹ تا ۲۹ فوریه برگزار می‌شود. علاوه‌بر این هر سال جشنواری‌های متعدد موسیقی و نمایشگاه‌های متنوعی در سراسر این شهر اجرا می‌شود.

فستیوال جاز کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *