فضای داخلی کلیسای جامع فرانکفورت

فضای داخلی کلیسای جامع فرانکفورت

این کلیسای گوتیکی دارای یک پلان صلیبی متقارن است. محراب اصلی با نقاشی‌های ارزشمندی به روی پانل‌های چوبی، متعلق به نیمه دوم قرن پانزده که زندگی مسیح را به تصویر می‌کشند، زیبایی خاصی را به نمایش می‌گذارد. این نقاشی‌ها در اصل برای کلیسای «کاترین مقدس» خلق شده بودند. محراب باشکوه «خواب مریم» واقع در نمازخانه مریم مقدس، در سال ۱۴۳۴ ساخته شده و مرگ وی را که با حواریون و قدیسین محاصره شده به تصویر می‌کشد. حتماً از نمازخانه کوچک «انتخابات» (Wahlkapelle) دیدن کنید. هفت انتخاب کننده در اینجا به دور هم جمع می‌شدند تا امپراتور جدید را مشخص کنند. ۱۶ امپراتور از ۲۳ امپراتور آلمان در همین اتاق کوچک گنبدی انتخاب شدند.

کلیسای جامع فرانکفورت

برج کلیسای فرانکفورت

برج گوتیکی کلیسای جامع فرانکفورت، در قرن پانزدهم به این بنا اضافه گردید. طراحی امروزی آن با یک منار بلند، حدود ۹۵ متر ارتفاع دارد و متعلق به اواخر قرن نوزدهم است. برج مذکور در این تاریخ بعد از ویرانی آن توسط آتش دوباره بازسازی شد. گنبد زیبای بنا در شب‌ها نورپردازی شده و بسیار دیدنی خواهد بود. دری که در سمت راست کلیسای جامع وجود دارد به شما امکان دسترسی به برج را نیز می‌دهد. بعد از بالا رفتن از ۳۲۸ پله می‌توانید نماهای شگفت‌انگیزی از بالای شهر فرانکفورت را تماشا کنید.

کلیسای جامع فرانکفورت

موزه کلیسای فرانکفورت

در صومعه کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس می‌توانید موزه کلیسا (Dommuseum) را پیدا کنید که اشیا و آثاری مرتبط به تاریخ کلیسا را به نمایش می‌گذارد. این موزه دوشنبه‌ها تعطیل بوده و بازدید از آن در روز شنبه آخر هر ماه رایگان است. با توجه به اینکه در برخی روزها مراسم یا رویدادهای خاصی در کلیسا برگزار می‌شود، توصیه می‌کنیم قبل از بازدید با مسئولین موزه هماهنگ کرده و یا به سایت رسمی آن سر بزنید.

کلیسای جامع فرانکفورت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *