هزینه های معمول در مادرید

زندگی در این شهر هم مانند رقیبش بارسلونا در ساعات آخر شب به اوج شور و هیجان خود می‌رسد. اهالی از ساعت ۹ شب به بعد برای شام خوردن و گشت‌و‌گذار بیرون می‌روند. مناطق حومه‌ی این شهر بهترین مکان برای گشت‌و‌گذار و لذت بردن از غذاها و نوشیدنی‌های سنتی و اصیل اسپانیایی هستند. میهمان‌نوازی و آرامش اهالی این شهر، شما را به تعجب وا می‌دارد.

مادرید

هزینه‌های معمول

هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ها

اتاق‌های هاستل‌ها شبی ۱۵ تا ۲۵ یورو ( ۶۶,۱۹۷ تا ۱۱۰,۳۲۸ تومان) هزینه دارند. البته این قیمت با توجه به فاصله از مرکز شهر و میدان Plaza Mayor متغیر است. هزینه‌ی اقامت در یک اتاق خصوصی دوتخته در حدود ۳۰ تا ۶۰ یورو (۱۳۲,۳۹۴ تا ۲۶۴,۷۸۸ تومان) است.

هزینه‌های اقامت در هتل‌های ارزان‌قیمت

اتاق‌های معمولی دوتخته بین ۴۰ تا ۷۵ یورو (۱۷۶,۵۲۵ تا ۳۳۰,۹۸۵ تومان) قیمت دارند. البته این قیمت‌ها با توجه به مکان هتل و ایام سال، تغییر می‌کنند.

هتل

متوسط هزینه‌ی خورد و خوراک

شما می‌توانید با پرداخت ۶ تا ۱۳ یورو ( ۲۶,۴۷۹ تا ۵۷,۳۷۱ تومان)، غذاهای ارزان و تاپاس (یک نوع غذای حاضری اسپانیایی) سفارش دهید که این مقدار شامل سه تا چهار عدد تاپاس می‌شود. اگر بخواهید همراه غذا نوشیدنی هم سفارش دهید، باید بابت هر وعده غذا در حدود ۱۸ یورو (۷۹,۴۳۶ تومان) بپردازید. یک وعده غذا در رستوران خوب ۲۴ یورو (۱۰۵,۹۱۵ تومان) برای شما هزینه خواهد داشت. فست‌فودهای ارزان مثل McDonalds و Maoz،  شش یورو  (۲۶,۴۷۹ تومان)قیمت دارند. اگر بخواهید خودتان غذا تهیه کنید، هزینه‌ی خرید مواد خوراکی برای یک هفته در حدود ۳۶ یورو (۱۵۸,۸۷۳ تومان) می‌شود.

تاپاس

هزینه‌های حمل‌و‌نقل و جابه‌جایی در شهر

بلیط‌های تک‌سفره‌ی مترو ۱.۵۰ یورو (۶,۶۲۰ تومان) قیمت دارند و بسیاری از قسمت‌های مرکزی شهر را پوشش می‌دهند.

متروی مادرید

نکته‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

وعده‌های ناهار را در رستوران بخورید

در مادرید، وعده‌های ناهار ارزان‌تر هستند و هر جایی که سر بزنید منوهای روزانه با قیمت حدود ۱۲ یورو (۵۲,۹۵۸ تومان) وجود دارند.

از موزه‌ها در روزها و ساعت‌هایی که رایگان هستند، بازدید کنید

بسیاری از موزه‌های مادرید در ایام خاصی از هفته یا چند ساعت در روز رایگان هستند. قبل از اینکه به بازدید از موزه‌ای بروید، حتما این اطلاعات را بررسی کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *