بناهای کپی شده و بدل از سازه های معروف جهان (قسمت 1)

دیدن بناهای معروف دنیا همانند برج ایفل یا مقبره‌ی خدایان باستان برای بیش‌تر مردم دنیا جذاب است. اما چنانچه نمی‌توانید به دیدن این مکان‌های توریستی بروید نگران نباشید، چرا که نسخه‌های بدل این بناها چیزی از مدل اصلی کم ندارد. برای آشنایی با این نسخه‌های شبیه‌سازی شده با دیتاسرا همراه باشید.

به‌جای بازدید از بناهای واقعی، نسخه‌های عجیب آن‌ها را ببینید. هرکسی می‌تواند با برج ایفل عکس بی‌اندازد، ولی چند نفر می‌توانند همین عکس را با برجی که یک کلاه به سر دارد بی‌اندازد؟

کلیسای سن پیتر (St. Peter’s Basilica)

بناهای کپی شده و بدل از سازه های معروف جهان  (+عکس)

اصلا لازم نیست برای دیدن کلیسای سن پیتر واقعی به واتیکان بروید. کافیست به شهر نیکو (Nikko) در ژاپن سفر کنید و میدان جهانی توبو (Tobu World Square) را ببینید. بسیاری از بناها، از جمله معروف‌ترین کلیسای جامعه‌ی مسیحیت، در مقیاس ۱/۲۵ نسخه‌ی واقعی، در این مکان بازسازی شده‌اند. برج ایفل را هم در این نقطه از جهان می‌توانید ببینید.

کوه راشمور (Mount Rushmore)

بناهای کپی شده و بدل از سازه های معروف جهان  (+عکس)

نسخه‌ی دیگری از کوه راشمور در استان توچیگی در ژاپن وجود دارد. اندازه‌ی این نسخه‌ی بدل، ۱/۳ نسخه اصلی است که البته مستمند تعمیر است. این بنا در شهربازی متروکی که با موضوع غرب وحشی طراحی شده، قرار دارد. این نسخه‌ی بدل ۲۹ میلیون دلار هزینه برداشته است.

پارتنون (Parthenon)

بناهای کپی شده و بدل از سازه های معروف جهان  (+عکس)

تا هنگامی که می‌توانید به آتن شمالی بروید، به کشور یونان سفر نکنید. آتن شمالی همان شهر نشویل(Nashville)، جایی است که می‌توانید نسخه‌هایی از مقبره‌های خدایان باستان را، با همان مقیاس واقعی ببینید. این بنا در سال ۱۸۹۷ ساخته شده است.

پادشاه تات (King Tut)

بناهای کپی شده و بدل از سازه های معروف جهان  (+عکس)

شما می‌توانید همانند یک باستان‌شناس داخل مقبره پادشاه تات را بررسی کنید، البته در شهر لاس وگاس. اولین نسخه‌ی بدل این بنا در هتل لاکسور (Luxor Hotel) ساخته شد که بعد از آن به موزه‌ی تاریخ طبیعی لاس وگاس اهدا شد. این بنا دارای ۴ اتاق و ۵۰۰ کالای بازسازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *