بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (قسمت اول)

اگر از جمله کسانی هستید که علاقه زیادی به ماجراجویی دارید و عاشق این هستید که همواره به سفر بروید و به گردش در سرزمین‌های ناشناخته بپردازید باید بگوییم انجام این کار بی پرداخت هزینه و زمان اضافی نیز امکان‌پذیر است. برخی از این افراد به سبب مشکلات مالی یا نداشتن وقت کافی، نمی‌توانند به سفر بروند ولی سفر کردن واقعی تنها راه ماجراجویی نیست و می‌توانید از طریق کنسول‌های بازی نیز وارد عمل شوید.

در حال حاضر بازی‌های ویدیویی مختلفی وجود دارند که امکان گردش در مکان‌های واقعی را به صورت مجازی می‌دهند. با وجود این که در دنیای بازی سرزمین‌های شگفت‌انگیز زیادی وجود دارد که بازی کردن در آن سرزمین‌ها خیلی هیجان‌انگیز است ولی در این بین شاهد بازی‌هایی نیز هستیم که بر طبق دنیای واقعی ساخته شده‌اند (البته تعداد این بازی‌ها کمتر است).

همان‌طور که می‌دانید، روزبه‌روز گرافیک بازی‌های ویدیویی بهتر می‌شود و همین موضوع نیز در ساخت این نوع از بازی‌ها خیلی تاثیر گذاشته است. در ادامه با ۸ بازی ویدیویی آشنا می‌شویم که بر طبق دنیای واقعی ساخته شده‌اند و از طریق آن‌ها می‌توانید در خانه‌تان بنشینید و در دنیای واقعی ولی مجازی بازی کنید.

۱. سفر از طریق تامب رایدر (Tomb Raider)

بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (+عکس)

شخصیت لارا کرافیت (Lara Croft) بی شک یکی از بهترین گزینه‌ها برای ماجراجویی است. این باستان‌شناس در جریان بازی به سراغ معابد، ویرانه‌ها و جنگل‌های مختلف می‌رود و از طریق آن می‌توانید گردش در این مکان‌های واقعی ولی مجازی را تجربه کنید. وی در جریان این بازی به سراغ قطب جنوب، بولیوی، کامبوج، چین، تایلند، مصر، هندوستان، قزاقستان، روسیه، ژاپن، مکزیک، غنا و بسیاری از کشور‌های اروپا و آمریکا شمالی می‌رود. هرچند تمام جزئیات مشابه به مکان اصلی در دنیای واقعی نیستند، ولی باعث می‌شود با کلیت بنا آشنا شوید و سفری ماجراجویانه داشته باشید.

۲. زندگی در توکیو از طریق Yakuza

بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (+عکس)

کاربران پلی‌استیشن (کنسول بازی سونی) می‌توانند با یاری بازی Yakuza تجربه‌ای هم چون زندگی در توکیو داشته باشند. این بازی که سبک اکشن دارد توسط سگا (Sega) در ژاپن ساخته شده است. جزئیات موجود در بازی نیز خیلی چشمگیر هستند. شخصیت گانگستر این بازی Kazuma Kiryu نام دارد که در منطقه داستانی Kamurocho بازی را انجام می‌دهد. در ساخت این بازی تلاش شده بخش‌های مختلف شهر مشابه به دنیای واقعی باشند. در جریان آن می‌توانید در خیابان‌های پر از نئون توکیو قدم بزنید.

۳. سفر به ایتالیا با یاری مجموعه بازی‌های اساسینس کرید (Assassins Creed)

بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (+عکس)

مجموعه بازی‌های اساسینس کرید داستانی تاریخی دارند که کاربر در جریان آن می‌تواند به ماجراجویی و البته درگیری برای سپری کردن مراحل بپردازد. این مجموعه بازی برای پلتفرم‌های مختلفی ارایه شده است که به همین علت کاربران کامپیوتر نیز می‌توانند در کنار کاربران کنسول‌ها از این ویدیو گیم لذت ببرند. این مجموعه یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های یوبی‌سافت (Ubisoft) است. نسخه‌های مختلف این بازی در شهر‌ها و زمان‌های متعددی جریان داشته‌اند که از طریق آن‌ها می‌توانید زندگی در انگلستان ویکتوریایی، انقلاب فرانسه، امپراطوری چین و موارد تاریخی این چنینی را تجربه کنید. نسخه دوم این بازی، کاربران را به رونسانس ایتالیا می‌برد و می‌توانند به ماجراجویی و بازی در شهر‌های فلورانس، ونیز و فورلی در قرن پانزدهم بپردازند. هرچند این بازی نمی‌تواند تجربه واقعی سفر به توسکانی را تداعی کنید، ولی در یک روز تعطیل گزینه مناسبی برای سفر کردن مجازی به شمار می‌رود.

۴. کاوش در منطقه هسته‌ای بی ترس از تابش اشعه

بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (+عکس)

بدون تردید ماجراجویی در منطقه‌ای که تشعشات هسته‌ای در آن وجود دارد ممکن است خطرات زیادی برای افراد داشته باشد، ولی ایمن‌ترین راه برای انجام این کار، اقدام از طریق روش‌های مجازی است. نسخه Shadow of Chernobyl از STALKER یک بازی شخص اول است که در چرنوبیل اتفاق می‌افتد (این شهر با فاجعه اتمی‌اش شهرت دارد). رمان بازی که مربوط به آینده است وقوع یک فاجعه دیگر را در نیروگاه هسته‌ای این شهر نشان می‌دهد. بخش‌های گرافیکی این بازی بر طبق دنیای واقعی ساخته شده‌اند. چنانچه دوست دارید که در این منطقه متروکه از اوکراین ماجراجویی کنید، بهتر است که به سراغ بازی سایه چرنوبیل یا همان Shadow of Chernobyl بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *