بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (قسمت دوم)

۵. سیاحت اکتشافی در آفریقا بی ترک خانه

بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (+عکس)

اگر بردن بچه‌ها به سفر اکتشافی آفریقا (سافاری) کار دلهره‌آوری برایتان است، بهتر است به سراغ نسخه شبیه‌سازی شده آن بروید و از طریق Wii وارد عمل شوید. بازی Wild Earth: African Safari که توسط نینتندو (Nintendo) ساخته شده است به کودکانتان این امکان را می‌دهد که از حیوانات وحشی عکاسی کنند. در مأموریت‌های مختلف این بازی، کاربران می‌توانند حیوانات متعددی را در طبیعتی واقعی (اما مجازی) مشاهده کنند. در این بازی دیگر نگرانی‌های دنیای واقعی برای سفر ماجراجویانه به آفریقا وجود ندارد. در کنار این موارد، بازی مذکور در زمینه‌های آموزشی نیز می‌تواند کارساز باشد و کاربران را با محیط‌های جغرافیایی و حیوانات مختلف آشنا می‌کند.

۶. رانندگی در شهر‌های آمریکا

بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (+عکس)

در بازی‌های کلاسیک درایور (Driver) که برای پلی‌استیشن ارایه شده‌اند، کاربران می‌توانند در شهر‌های مختلف آمریکا در جریان مأموریت‌های گوناگون رانندگی کنند. سان‌فرانسیکو، نیویورک، میامی و لس‌آنجلس از جمله شهر‌هایی هستند که در این بازی وجود دارند. هرچند در این بازی توجه ویژه‌ای به جزئیات شهرها نشده است، ولی می‌تواند نمایی کلی از برخی شهر‌های آمریکا ارایه کند. البته مراحل و مدل‌های مختلفی نیز در این بازی وجود دارد که به عنوان مثال در برخی از آن‌ها باید از دست پلیس فرار کنید و در برخی دیگر به مسابقه با سایرین بپردازید. البته در طول این بازی، تماشای مناظر شهری را نیز فراموش نکنید.

۷. تماشای جهان از دید پرندگان

بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (+عکس)

کاربران از طریق بازی‌های شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت می‌توانند تجربه‌ای هم چون خلبانان داشته باشند. البته این بازی به سال ۱۹۸۲ مربوط می‌شود و گرافیک سنگینی دارد، ولی در کل می‌توانید از طریق آن منظره‌ای تماشایی از جهان را مشاهده کنید. در جریان بازی می‌توانید روی شهر‌های بزرگ، فرودگاه‌ها و مناظر طبیعی زیبا درون هواپیما‌های تک موتوره، گلایدر، هلی‌کوپتر، جامبو جت و موارد این چنینی پرواز کنید. البته تصاویر مختلفی نیز از مناطق گوناگون جهان برای این بازی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را دانلود و به این بازی اضافه کنید.

۸. سفری مجازی به لاس‌وگاس

بهترین مکان های گردشگری با الهام از بازی های کامپیوتری! (+عکس)

سرقت بزرگ اتوموبیل یا Grand Theft Auto که به اختصار GTA نامیده می‌شود، مجموعه‌ای از بازی‌های محبوب است که رمان آن‌ها در محیط‌های شهری اتفاق می‌افتد که در این بین می‌توان به متروپل‌هایی نظیر نیویورک و میامی اشاره کرد. از طریق بازی سان آندریاس (San Andreas) می‌توانید در شهر‌های لس‌آنجلس، سان فیرو و لاس‌وگاس قدم بزنید و ماجراجویی کنید. هرچند محیط بازی دقیقا مشابه به دنیای واقعی نیست، ولی می‌تواند ساختاری کلی از این شهر‌ها را نشان دهد. این مجموعه بازی‌ها ساختاری جنایی دارند و چنانچه در حال سپری کردن تعطیلات آرامش‌بخشتان هستید، بهتر است که به سراغ GTA نروید. گفتنی است که در بازی‌های GTA امکان پیاده‌روی، رانندگی، موتور سواری و خلبانی (در برخی نسخه‌ها) وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *